kutak za ženski trenutak
kutak za ženski trenutak
kutak za ženski trenutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kutak za ženski trenutak

djevojke,žene,trudnice,mame..druženje,zabava,problemi,inspiracija..sve na jednom mjestu
 
Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» ti i ja....
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptyčet lis 11, 2012 6:19 pm by seni

» Otišla sam...
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri lis 10, 2012 11:52 pm by seni

» Po ure kulture gdje tračaju cure 3. dio
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri srp 04, 2012 5:33 am by Suzana

» Šta ste kupili?
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri tra 18, 2012 11:21 pm by babac

» Sretan rođendan Kris
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri tra 18, 2012 11:19 pm by babac

» Sretan rođendan Mutterici
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptypet vel 03, 2012 11:40 pm by babac

» Administrativni sastanak
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri vel 01, 2012 10:47 am by babac

» osnovne stvari za bebu..
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri vel 01, 2012 10:46 am by babac

» Prodaje se
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri vel 01, 2012 10:45 am by babac

Most active topics
Po ure kulture gdje tračaju cure
Po ure kulture gdje tracaju cure 2.dio
Stih na stih
Po ure kulture gdje tračaju cure 3. dio
Administrativni sastanak
Šta ste kupili?
Fetiši i maštarije
E pa
cestitke kris
caffe bar/pusionica "Dobro jutro"
Top posters
Kris
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
babac
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Negra
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
eminea
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Suzana
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Zloćka Vragović 3:-D
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
mutter87
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
seni
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
lila_08
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
zelena
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
komplikacije u trudnoci..
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptypet lis 21, 2011 1:59 am by mutter87
Vjerojatnost začeća u jednom ciklusu iznosi oko 33% ako je spolni odnos svaki drugi dan, i oko 15% ako je spolni odnos jednom tjedno. Začeće se događa samo za vrijeme ovulacije, a u prosjeku je u jednom ciklusu tek šest plodnih dana. Jajna stanica može biti oplođena svega 24 sata nakon ovulacije, iako spermiji mogu ostati i do pet dana u spolnim organima žene i oploditi jajašce.




Comments: 0
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Most Viewed Topics
Po ure kulture gdje tracaju cure 2.dio
Po ure kulture gdje tračaju cure
Po ure kulture gdje tračaju cure 3. dio
Administrativni sastanak
Stih na stih
Šta ste kupili?
Fetiši i maštarije
kucni izlazak iz crne boje za kosu :)
Spolno prenosive bolesti
cestitke kris
Online
Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 37, dana sub oľu 20, 2021 10:37 am.
Most active topic starters
seni
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Negra
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
eminea
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
babac
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Kris
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
mutter87
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Zloćka Vragović 3:-D
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Suzana
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
zelena
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
malena2008
kucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_lcapkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_voting_barkucni izlazak iz crne boje za kosu :) I_vote_rcap 
Similar topics
    Top posting users this week
    No user
    Statistics
    Registriranih korisnika/ca: 24.
    Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: blacky007.

    Ukupno postova: 4275. in 160 subjects

     

     kucni izlazak iz crne boje za kosu :)

    Go down 
    4 posters
    Autor/icaPoruka
    Zloćka Vragović 3:-D
    jaje
    jaje
    Zloćka Vragović 3:-D


    Broj postova : 287
    Join date : 19.11.2011
    Lokacija : Da sam znala da bi vako prošla jebite me ako bi vam došla

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 7:00 am

    evo crnke sudene i nesudene ko ja,imam kvalietenu i jaku dlaku (dlake imam smao na glavi :P ) pa sam nakon zivkanja i informcija o skidanju crnila sa svoje lude glave odlucila ustedit cca 500kn i sama izac iz crne boje istim postupkom ko u salonu smjesak bravo ja jer sam i uspijela jeeeej smjesak)

    kutija blansha (izbjeljivac za kosu,uglavnom ga koriste plavuse da im kosa bude bijela,da ubiju zutilo ili valjda d aizgube kosu sta ja znam)
    dakle uz to uzela sam i hidrogen 12% i fino sam pomijesala blansh hidrogen i jednu bocicu od hidrogena napunila vodom,to sam si fino natrackala na kosu uz pomoc susjede i drzala nekih pola sata a moze se i malo duze drzat,nakon toga isprala i prebojala se iz crveno-narancaste u smedu bojicu i sad sam sretna jer vise nisam crnka s izrstom od pola kilometra...i zadrzala sam 400kn u depu smjesak

    malo o tome citiram s neke stranice..


    " ČINJENICE KOJE MORATE ZNATI


    Vrste
    Blanš je preparat koji razgrađuje pigmente u dlaci, te ima jednu jedinu ulogu - da posvetli kosu. Proizvodi se u formi kreme i praha. Blanš u kremi koristi se isključivo za izbeljivanje korena, dok se blanš u prahu primenjuje za beljenje kose i izvlačenje pramenova. Blanš u prahu može biti plavi ili beli. Beli se koristi za tamnu kosu, a plavi, kojim se neutrališu žuti tonovi, za kosu koja je žuta, narandžasta ili svetlosmeđa.


    Hidrogen
    Za to što blanš prati "loš glas", krivi su nestručni frizeri, koji ne znaju pravilno da koriste ovaj preparat. On se ne koristi sam, već u kombinaciji sa hidrogenom, koji je glavni i osnovi aktivator blanša. Postoje četiri vrste hidrogena - od 3, 6, 9 i 12 procenata. Svaka kosa je specifična i mora da se tretira na poseban način. Međutim, frizeri često rade šablonski, pa tako, na primer, za svaku mušteriju koriste hidrogen od 6 procenata. Za nekoga je to optimalno rešenje, pa će blanširanje uspeti. Međutim, većini neće odgovarati baš takva kombinacija, pa će kod njih doći do neželjenih efekata - isušivanja kose, žutila, nejednakog ispiranja boje... Dakle, frizer mora tačno da zna koju količinu hidrogena mora da pomeša sa blanšom da bi postigao željeni efekat.


    Zagrevanje
    Drugo pravilo koje bi frizeri morali da poštuju sastoji se u tome da blanš ne treba zagrevati. Koliko god da je iskusan i stručan, frizer na prvi pogled ne može da proceni kako će nečija kosa da reaguje na blanš. Zato, kad nanese preparat za izbeljivanje, mora da kontroliše proces. Međutim, zagrevanje ne može da se kontroliše, pa ako se kosa na koju je nanesen blanš izloži toplotnim aparatima, vrlo brzo može da se isuši.


    Vreme
    Frizer mora da proceni koliko će vremena biti potrebno da kosa određene pigmentacije izbledi. Na primer, ako neko ima prirodno plavu kosu, dakle malo pigmenata u vlasima, dovoljno je od pet do deset minuta da ona posvetli. Ako je kosa tamna, potrebno je više vremena. Međutim, ne postoji neko opšte pravilo o tome koliko blanš treba da stoji na kom tipu kose - svaka zahteva poseban pristup. Kosa može da bude ravna, talasasta i kovrdžava. Zatim imamo onu čija je dlaka tanka, srednje debela ili debela. Takođe, postoji i podela na prirodno suvu kosu i onu koja u sebi ima mnogo vlažnosti. Svaki frizer može odmah da vidi kom tipu pripada koja kosa. Međutim, radi adekvatnog tretiranja kose, mora se obratiti pažnja i na promene koje nastaju tokom života i izloženost nekim posebnim okolnostima. Kosa, na primer, može da bude isušena prethodnim blanširanjem ili usled izloženosti prejakom suncu. Pošto je sve ovo teško proceniti na prvi pogled, frizer bi trebalo svakih minut-dva da nadgleda kako blanš deluje.


    Zone glave
    Glava ima tople i hladne zone. Tople zone brže reaguju na blanš. Zato, kad se posvetljuje cela kosa, treba krenuti od vratnog dela, koji je hladna zona. Ako se krene od čeonog dela, koji je topla zona, dobija se neželjeni efekat - taj deo biće svetliji od donjeg.


    Regeneracija
    Ako tamnokosa devojka hoće da postane plava, mora prvo da se blanšira. Međutim, ako bi se ofarbala odmah nakon prvog blanširanja, postoji realna opasnost da joj kosa bude šarena. Blanš izvlači pigmente iz strukture dlake, ali ukoliko pigmenata ima mnogo, jedan proces je nedovoljan, pa se blanširanje mora ponoviti. Od izuzetne je važnosti da se između dva blanširanja napravi pauza tokom koje će se kosa regenerisati. Nekad je dovoljno nedelju dana, nekad dve, ali najbolje je kosu u međuvremenu "hraniti" profesionalnim preparatima koji će joj pomoći da se oporavi. Frizer mora da bude realan i da klijentkinji objasni da treba da bude strpljiva ako želi da kao krajnji rezultat dobije svetlu, zdravu kosu, ujednačene boje. Crna devojka prvo može da se ofarba u tamnije smeđe, pa u svetlije smeđe, pa u tamno plavo i na kraju - postane prava plavuša. Dakle, mora da se radi stepen po stepen, dok se ne dobije željena boja."

    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 7:17 am

    E super sto si ovo stavila, ali ja se ne bih usudila sama jer mi je kosa skrz unistena..

    A potpis tvoj cijepam se cijepam se cijepam se odvalih hahaha
    [Vrh] Go down
    eminea
    Admin
    Admin
    eminea


    Broj postova : 702
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Slovenija

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 7:23 am

    ja bi se usudila sve,da sve raste ko kosa gdje bi bio kraj eh trk
    [Vrh] Go down
    https://pourekulture.slovenianforum.com
    Zloćka Vragović 3:-D
    jaje
    jaje
    Zloćka Vragović 3:-D


    Broj postova : 287
    Join date : 19.11.2011
    Lokacija : Da sam znala da bi vako prošla jebite me ako bi vam došla

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 7:26 am

    Negra je napisao/la:
    E super sto si ovo stavila, ali ja se ne bih usudila sama jer mi je kosa skrz unistena..

    A potpis tvoj cijepam se cijepam se cijepam se odvalih hahaha

    dobar potpis a ? mrgeen dok me ne baniraju ove moderatorice puste trk

    a meni kosa ista,nista mi ostetila nije,kaze mi frizerka da sma super to obavila i da sma super ublazila blanš jer da ih vecina natracka po dva blansa i tonu hidrogena i unisti si kosu,meni je bilo dovoljno pola sata da mi ubije crni pigment a cure se vecinom zeznu pa drze po sat dva tri jer ti vecinom svi kazu ajme to je proces od 4 sata,da kad ides u plavu boju,pa se jednom blajhas pa ponovis pa farba pa preljevi pa ako to ne ide tako lako onda ponavljas itd i zato to dugo traje u salonu a ja sam svoju frizerku zvala da vidim sto ona misli i kaze mi da svi to rade s blansom i da su one sheme o nekim color skidacima boja samo blans u drugom obliku i tako riskirala i sad sma happy smjesak))
    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 7:44 am

    Ja, ali meni se cini da je tebi kosa dosta kvalitetna.. Ja sam svoju daavno unistila peglanjem, tanka mi dlaka, a puuuno opada itd...
    Meni frizerka nije zato smjela drzati duze od 10,15min blans, sad su mi narancasti pramenovi bum
    [Vrh] Go down
    babac
    Admin
    Admin
    babac


    Broj postova : 747
    Join date : 20.10.2011
    Age : 39
    Lokacija : Rijeka, Hrvatska

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 8:52 am

    trk E majko mila tko bi rekao prije par mjeseci da će ova tema meni bit interesantna.
    Ja sam se malo pretamno pofarbala i sad hoću nazad bit svijetla...(ZV ja sam bila jedna od onih bijelih...i da to se stavlja da ne budeš žut nego bijel tup ) U svakom slučaju pričekam jpš 15-ak dana a onda pokušavam ovu tvoju metodu jer nemam viško novčića za frizere, a ako ne uspije dolazim ti na vrata.
    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 8:55 am

    babac je napisao/la:
    trk E majko mila tko bi rekao prije par mjeseci da će ova tema meni bit interesantna.
    Ja sam se malo pretamno pofarbala i sad hoću nazad bit svijetla...(ZV ja sam bila jedna od onih bijelih...i da to se stavlja da ne budeš žut nego bijel tup ) U svakom slučaju pričekam jpš 15-ak dana a onda pokušavam ovu tvoju metodu jer nemam viško novčića za frizere, a ako ne uspije dolazim ti na vrata.

    A ja tebi fino rekoh nemoj tamnu, pozelit ces plavu nazad, nisam li haaaaa tup
    [Vrh] Go down
    babac
    Admin
    Admin
    babac


    Broj postova : 747
    Join date : 20.10.2011
    Age : 39
    Lokacija : Rijeka, Hrvatska

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 9:05 am

    E lako je reć, trebalo me je vezat...za sve su krivi postporođajni hormoni. Mislim ajde ono prvo, ali onda crvena pa sad crna...ajme ni opisat ne mogu koliko sam si ružna. Kad se vidim u ogledalu kao da gledam nekog stranca. affraid
    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 9:09 am

    babac je napisao/la:
    E lako je reć, trebalo me je vezat...za sve su krivi postporođajni hormoni. Mislim ajde ono prvo, ali onda crvena pa sad crna...ajme ni opisat ne mogu koliko sam si ružna. Kad se vidim u ogledalu kao da gledam nekog stranca. affraid

    A ja te nisam vidjela sa crnom affraid
    Ajde uslikajjj
    [Vrh] Go down
    babac
    Admin
    Admin
    babac


    Broj postova : 747
    Join date : 20.10.2011
    Age : 39
    Lokacija : Rijeka, Hrvatska

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 9:37 am

    Nema čanse... ne
    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 10:26 am

    babac je napisao/la:
    Nema čanse... ne

    Moooooooolim teeeeeeeeeeeeeee
    [Vrh] Go down
    Zloćka Vragović 3:-D
    jaje
    jaje
    Zloćka Vragović 3:-D


    Broj postova : 287
    Join date : 19.11.2011
    Lokacija : Da sam znala da bi vako prošla jebite me ako bi vam došla

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 10:27 am

    zovi Chucka da dode dobar pigment tamne boje ce od straha pobjec...a mozda ti i komplet skelet pobjegne... mislim smijeh

    jbm ako imas jaku kosu probaj ako ti je sva suha i slomljena radije ajde postepeno i uzmi si svakkao dobru masku za kosu...sve skupa cca 100kn izade...
    [Vrh] Go down
    babac
    Admin
    Admin
    babac


    Broj postova : 747
    Join date : 20.10.2011
    Age : 39
    Lokacija : Rijeka, Hrvatska

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptysri stu 23, 2011 10:29 am

    Moja kosa je jad i čemer...i nije tu kriv ni blajh ni svetci ni petci (mene je moj tata u nadi da će mi ojačat kosu sa 2 godine ošišao na čelavo...dvogodišnje dijete kao novorođenče...da,da još imam traume). kako god bilo ja se vraćam u svjetlije, za početak neku svjetliju smeđu pa ćemo onda lagano izbijat pramenovima
    [Vrh] Go down
    Negra
    Admin
    Admin
    Negra


    Broj postova : 715
    Join date : 20.10.2011
    Age : 34
    Lokacija : Mostar

    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Emptyčet stu 24, 2011 1:00 am

    Samo da znas, nisam zaboravila na sliku tup
    [Vrh] Go down
    Sponsored content





    kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty
    PostajNaslov: Re: kucni izlazak iz crne boje za kosu :)   kucni izlazak iz crne boje za kosu :) Empty

    [Vrh] Go down
     
    kucni izlazak iz crne boje za kosu :)
    [Vrh] 
    Stranica 1 / 1.
     Similar topics
    -
    » Kako koristiti boje na vjenčanju?

    Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
    kutak za ženski trenutak :: Ženski kutak :: Ljepota :: Frizura-
    Forum(o)Bir: